Україна закликає світ не визнавати російські вибори в Держдуму в окупованому Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Вересня 2021, 11:52
Асіф АлієвQHA
17 Вересня 2021, 11:52

МЗС України висловлює рішучий протест та засуджує протиправну організацію і проведення Російською Федерацією 17-19 вересня 2021 року виборів депутатів до Державної Думи РФ на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства, опублікованого сьогодні, 17 вересня.

МЗС також засуджує  примусове  залучення до участі у незаконних виборах громадян України з виданими їм у незаконний спосіб паспортами громадян РФ на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

«Розглядаємо організацію і проведення незаконного голосування як продовження грубих порушень Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України», - зазначили в МЗС.

Київ також нагадав Кремлю, що зазначені дії РФ грубо порушують фундаментальні принципи і норми міжнародного права, зобов’язання Росії міжнародними договорами, сторонами яких є Україна і Росія, законодавство України, а також суперечать Статуту ООН, резолюціям Генеральної Асамблеї ООН.

«Проведення Російською Федерацією виборів на території тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м. Севастополь є незаконним, а їх результати не матимуть жодних юридичних наслідків. Залучення до голосування громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, як і майже 1,5 млн. виборців, які нині проживають в тимчасово окупованому Криму, суттєво спотворять результати виборів до Держдуми РФ та в цілому ставлять під сумнів їхню легітимність», - підкреслюють в МЗС.

В МЗС закликали іноземних держав та міжнародних організацій рішуче засудити незаконні дії РФ, чітко заявити про невизнання результатів виборів на тимчасово окупованих територіях України та нелегітимність сформованої таким чином Державної думи РФ.

Нагадаємо, в окупованому Криму, маріонеткова влада відкрила чотири мажоритарних округів. Загалом на півострові 1132 «виборчі дільниці», серед них один в аеропорту Сімферополь. В незаконні  списки «виборців «включено близько півтора мільйона осіб.

Як писали «Кримські новини» українська влада притягатиме до кримінальної відповідальності причетних до організації «виборів» до Державної Думи Росії на території тимчасово окупованого Криму. Про це «Кримським новинам» сказав Постійний Представник Президента України в Автономній республіці Крим Антон Кориневич.