Україна замовила китайську вакцину Sinovac від COVID-19

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Грудня 2020, 16:34
Ірина Требунських
30 Грудня 2020, 16:34

Міністерство охорони здоров'я уклало контракт, згідно з яким Україна отримає ще 1,9 мільйонів доз вакцини від коронавірусної інфекції виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Про це повідомляє Офіс президента.

Як виявилося, міністерство охорони здоров’я України вело переговори з вересня 2020 року, але вони ускладнювалися конкуренцією і високим попитом  на вакцину у світі.

Україна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним, — йдеться у повідомленні.

Контракт щодо постачання на територію України підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ «Лекхім». Йдеться про закупівлю 1 913 316 доз за ціною 504 гривень за кожну. Перші 700 тисяч доз вакцини доставлять до України протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним з компетентних органів США, Великобританії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Євросоюзу.

Таке постачання здійснюватиметься окремо від механізму COVAX, за яким Україна має отримати безкоштовно 16 мільйонів доз вакцини.

Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною. Клінічні випробування у різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%. Так, ІІІ фазу клінічних випробувань було проведено в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) та Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершується III фаза клінічних випробувань у Бразилії, проміжні результати очікуються 7 січня 2021 року.

Великобританія стала першою країною у світі, яка схвалила коронавірусну вакцину Pfizer/BioNTech для широкого використання. Вже 14 грудня у США почали масово вакцинувати людей проти COVID-19 вакциною Pfizer/BioNTech.

Як повідомляли «Кримські новини», 15 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому бюджет України на 2021 рік, в якому передбачено створення спецфонду щодо вакцинації населення та запобіганню поширенню пандемії.

МОЗ 22 грудня опублікувало план імунізації населення від коронавірусної інфекції COVID-19.