Україна засудила проведення країною-агресором перепису в окупованому Криму

Новини України та світу
Алла Трапезова
15 Жовтня 2021, 13:13
Алла Трапезова
15 Жовтня 2021, 13:13

Україна засуджує проведення Російською Федерацією всеросійського перепису населення на окупованій території Криму. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

Такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та є продовженням намагань легітимізувати спробу анексії тимчасово окупованого Криму, поширити на його територію дію російського законодавства, – заявили українські дипломати.

В МЗС підкреслили, що проведення перепису є недружнім актом щодо нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій.

Наголошується, що учасники «Кримської платформи» у Спільній декларації підтвердили невизнання будь-якої зміни статусу Криму, які є невід’ємною частиною території України. Учасники «Кримської платформи» протидіятимуть будь-яким одностороннім спробам змінити міжнародний порядок.

В міністерстві також додали, що основою для оцінки ситуації в Криму може бути лише неупереджений та об’єктивний моніторинг з боку міжнародних організацій, які мають відповідний мандат. Міжнародне співтовариство закликали засудити дії Росії, не визнавати і не використовувати його результати перепису.

Нагадаємо, раніше ми писали, що МЗС працює з міжнародними партнерами над посиленням тиску на Росію.