«Україна завжди була надійним партнером і залишиться ним, якщо Росія поважатиме свою частину угоди», - Кулеба про перше судно із зерном

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Серпня 2022, 13:47
Фото: пресслужба МЗС
Ліна Тимошина
01 Серпня 2022, 13:47

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав 1 серпня днем полегшення для світу, коментуючи відправлення з порту Одеси першого судна з українським зерном. Про це очільник МЗС написав у Твіттер.

День полегшення для світу, особливо для наших друзів на Близькому Сході, в Азії та Африці, коли перше українське зерно покидає Одесу після місяців російської блокади. Україна завжди була надійним партнером і залишиться ним, якщо Росія поважатиме свою частину угоди, - заявив Кулеба.

Як повідомляли QIRIM.News, перше судно з кукурудзою, яке відбуло з порту Одеси в рамках «зернової угоди», прибуде до Стамбула у вівторок, 2 серпня.

Нагадаємо, за даними Військово-морських Сил Збройних Сил України, на борту першого суховантажу, що вийшов з порту Одеси у напрямку порту Стамбула, понад 26 тисяч тонн кукурудзи.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 липня у Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання узгодженої раніше угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.