Українська делегація у США — нові угоди і майбутній візит Байдена

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Вересня 2021, 14:52
Фото: Офіс президента
Ірина Требунських
01 Вересня 2021, 14:52

Під час офіційного візиту до США української делегації підписано договір між міністерствами оборони обох держав. Йдеться про рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства, передає Офіс президента.

Угода забезпечує міжнародно-правову підтримку з боку США суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, спільну протидію російській агресії, а також сприяє набуттю Україною членства в НАТО, — йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, двосторонні оборонні цілі в протидії російській агресії мають бути досягнені до грудня 2026 року.

Також були підписані й інші двосторонні документи. Це договір між урядами України і США щодо проєктів у сфері досліджень, меморандум про взаєморозуміння між державними космічними агентствами, угода між держслужбою спеціального зв’язку та захисту інформації України та держдепартаментом США про встановлення лінії захищеного зв’язку.

Українські прикордонники домовилися з прикордонниками і митниками США щодо використання інформації про тих, хто подорожує. Україна отримала допомогу у розгортанні Системи автоматизованого націлювання ATS-GLOBAL, що є ефективним інструментом з аналізу ризиків.

У свою чергу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив, що під час візиту української делегації до США обговорюватиметься і відповідний візит президента Джо Байдена до України.

«Ми працюємо і над зворотнім візитом. Я переконаний, що за час свого президентства Джо Байден відвідає Україну, оскільки наша країна дуже важлива для нього і є важливим пріоритетом для зовнішньої політики США», — сказав міністр у коментарі «Громадському».

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою Зеленською прибув до Вашингтона 31 серпня в рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки на запрошення президента США Джозефа Байдена.

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Михайло Самусь прокоментував «Кримським новинам» робочий візит українського президента і його зустріч з американським колегою.

В інтерв’ю «Кримським новинам» голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив сподівання, що питання відновлення територіальної цілісності України та сприяння у звільненні політичних бранців Кремля стануть ключовими на завтрашній зустрічі президентів України і та США.