«Українська кров пролита за нашу свободу», - болгарський експерт обурився заявою свого президента про Крим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Листопада 2021, 12:43
Асіф АлієвQHA
20 Листопада 2021, 12:43

Україна — 40-мільйонна європейська країна з багатовіковими зв'язками співпраці з Болгарією, а українська кров пролита за болгарську свободу.

Так на своїй сторінці у Facebookпрокоментував заяву президента Болгарії Румена Радева про нібито належність Крима Росії, болгарській експерт Огнян Мінчев.

«Минулої ночі президент Болгарії заявив публічно, що насильницьке захоплення Криму з України на користь іншої країни - це ОК, що для Болгарії все нормально. Ми зробили все можливе, щоб допомогти «Газпрому» обійти Україну в постачанні газу в Європу. Чого чекати від України, коли нам буде потрібна її підтримка», - написав він.

За словами Минчева, Радев здійснює свавілля не тільки щодо болгарського суспільства, але і відносно національних інтересів Болгарії.

Раніше представник болгарської делегації в Європарламенті Владислав Велєв заявив, що йому соромно за відверто прокремлівські слова Радева, який цієї неділі візьме участь у другому турі президентських виборів.

У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив QIRIM.News, що президент Болгарії має вибачитися за свої слова.

Нагадаємо, в Болгарії під час дебатів кандидатів у президент чинний глава держави Румен Радєв заявив, що Крим є територією РФ. Така заява прозвучала колись кандидати в президенти: Радєв і Анастас Герджиков перейшли до обговорення питань зовнішньої політики. Румен також заявив, що Болгарії потрібна прагматична політика щодо Москви і виступив за відміну антиросійських санкцій.