Українські посольства та консульства у світі отримали нові погрози, - МЗС

Новини України та світу
Шевчук Микола
02 Грудня 2022, 13:50
Шевчук Микола
02 Грудня 2022, 13:50

До посольств України в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Австрії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook речник Міністерства закордонних справ України (МЗС) Олег Ніколенко.

Після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Австрії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. У пакунках знаходилися очі тварин. Самі пакунки були просякнуті рідиною характерного кольору та мали відповідний запах. Ми вивчаємо сенс цього послання, - написав чиновник.

Також він повідомив, що вхід до помешкання посла в Ватикані зазнав вандалізму, посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося.

Посольство в США отримало лист з ксерокопією критичної статті про Україну, але, як і більшість інших конвертів, цей лист синхронно з іншими надійшов із території однієї європейської країни.

Маємо підстави вважати, що відбувається добре спланована кампанія терору та залякування посольств і консульств України. Не маючи змоги зупинити Україну на дипломатичному фронті, нас намагаються залякати. Однак можу одразу сказати, що ці спроби марні. Ми й надалі ефективно працюватимемо на перемогу України, - процитував чиновник слова міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

За дорученням міністра всі українські посольства та консульства переведені в режим посилених заходів безпеки.