Українські захисники готуються до можливого повторного вторгнення рф на півночі – The Washington Post

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
25 Травня 2022, 16:55
Ярослава Саєнко
25 Травня 2022, 16:55

Прикордонники разом з іншими українськими захисниками готуються до можливого повторного вторгнення росії з півночі. Зараз окупанти регулярно обстрілюють території Чернігівської та Сумської областей біля кордону. Такими думками поділилися українські солдати в розмові з The Washington Post.

В статті повідомляється, що зараз на Чернігівщині проходить транскордонна війна. Росіяни обстрілюють українські села з танків, артилерії та іншої техніки.

Кордон вже ніколи не буде колишнім. Якщо раніше там був тільки танковий Рів, то тепер все це буде заміновано, — заявив командир одного з підрозділів прикордонників Сергій Хоменко.

Він разом з підлеглими живуть в болотах і лісах уздовж кордону. Крім росіян, відбиватися доводиться від "комарів розміром з кулак".

Відтоді, як окупантів вибили з Чернігівської області, минуло сім тижнів. Люди почали повертатися додому, але заступник командира ДПСУ в області Олександр Середа каже, що вони занадто поспішають. Зараз щодня на територію регіону падає від двох до восьми снарядів.

У будь-якому випадку ми готуємося до можливого повторного вторгнення. Вони атакують наші позиції і міста. (У росіян) немає поняття про правила ведення бою, — заявив Середа.

Аналогічна динаміка спостерігається в Сумській області. А на Харківщині, де ЗСУ провели контрнаступ, очікують переходу від генеральних битв до оборонних дій.

Тепер кордон залитий ріками крові. Це пам'ятник загиблим. Ця лінія тепер асоціюється з принесеними в жертву життями, — підсумував Середа.