Українського політв’язня два місяці тримали у підвалі карцеру тюрми суворого режиму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
06 Грудня 2021, 18:05
Андрій Захтей
Асіф АлієвQHA
06 Грудня 2021, 18:05

Український політв’язень Андрій Захтей два місяці провів у підвалі карцеру виправної колонії суворого режиму №1 м. Сімферополя.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що попри проблеми зі здоров'ям, український громадянин був змушений перебувати у нестерпних умовах холоду й сирості.

«Андрій має хронічні захворювання, виразку шлунку, скаржиться на болі в спині, через травму хребта, оніміння рук і ніг.  Зазначені дії з боку адміністрації колонії суперечать гарантованим нормам ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пункту 22 мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими від 30.08.1955, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН» , - наголосила вона.

Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової вжити відповідних заходів з метою відновлення прав громадянина України Андрія Захтея – забезпечити належні умови тримання, надати необхідну медичну допомогу, а також з’ясувати правомірність поміщення його в карцер.

Нагадаємо на початку жовтня Захтея помістили на 10 діб у карцер виправної колонії суворого режиму №1 Сімферополя у тимчасово окупованому Криму.

Зазначимо, Андрій Затхей був засуджений за безпідставними звинуваченнями у підготовці диверсії з використанням зброї до 6,5 років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму №1 міста Сімферополя.