Українською чи кримськотатарською мовами навчаються менш як 0,01 % кримських дітей

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Травня 2023, 10:39
Ліна Тимошина
26 Травня 2023, 10:39

Можливість навчання українською чи кримськотатарською мовами в окупованому Криму має формальний характер, нею охоплено менше ніж 0,01 % кримських дітей.

Про це повідомляє пресслужба Представництва Президента в Автономній Республіці Крим на сторінці у Facebook.

За період тимчасової окупації Криму, систему освіти було повністю інтегровано в російський освітній простір, який заперечує український суверенітет та спотворює історію. Натомість окупаційні адміністрації проводять потужну роботу з мілітаризації навчального процесу. Можливість навчання українською чи кримськотатарською мовами носить формальний характер, нею охоплено менше 0,01 % кримських дітей, - йдеться у повідомленні.

У відомстві розповіли, що Постійна Представниця Президента в АР Крим Таміла Ташева взяла участь у закритих слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Під час слухань обговорювали питання особливості залучення громадян до української освіти та шляхи відновлення освітніх процесів на деокупованій території.

Зокрема, важливою темою стала інформаційна робота із молоддю, яка вимушено жила в умовах окупації 9 років, а також шляхи вибудовування комунікації з нею, - зазначили у представництві.

Як повідомляли QIRIM.News, керівниця напрямку національної адвокації у сфері освіти ЦГП “Альменда” Валентина Потапова заявила, що понад 30 тисяч дітей в окупованому Криму є членами руху "Юнармія". Загалом на півострові більше загонів "Юнармії", аніж шкіл.

Як повідомляли QIRIM.News, російські окупанти отруюють свідомість кримських дітей “патріотичним вихованням”. Зокрема, до «військово-патріотичного виховання» дітей в Криму окупанти залучали найманців «приватної військової кампанії «левадія».