Український суд заарештував вихідця з Таджикистану за підозрою в причетності до ІД

Новини України та світу
Анвар Деркач
15 Вересня 2021, 08:08
Анвар Деркач
15 Вересня 2021, 08:08

Малинівський районний суд Одеси заарештував на сорок діб тридцятирічного вихідця з Таджикистану Шаріфджона Темурі, якого на батьківщині спецслужби підозрюють в причетності до найманства на боці так званої «Ісламської держави». Про це йдеться в ухвалі суду за підписом слідчого судді Олександра Гарського, текст якої є у «Кримських новин». В ухвалі з посиланням на спецслужби Таджикистану стверджується, що під час перебування в Туреччині Темурі передав особі, причетній до «ІД», значну суму грошей. СБУ затримала Темурі 1 вересня за запитом спецслужб Таджикистану, поданим в Інтерпол.

Служба безпеки України поширила повідомлення про затримання в Одеській області громадянина однієї з держав Центральної Азії.

«СБУ спільно з Інтерполом затримала учасника міжнародної терористичної організації «Ісламська держава» в Одеській області», - йдеться у повідомленні.

СБУ повідомила також, що затриманий нелегально перебував на території України.

Дружина Темурі Тетяна звернулася до правозахисної організації «Маєш право» (Київ) з повідомленням про затримання чоловіка співробітниками СБУ. За її словами, він працював вантажником на ринку «7 кілометр», а раніше мешкав у Туреччині. Хоча персональні дані і обличчя затриманого в повідомленні СБУ закриті, дружина впізнала в ньому Шаріфджона Темурі.

За словами батька Темурі, який звернувся до правозахисників, Шаріфджон закінчив у Таджикистані медресе та мав намір продовжити навчання в Медінському університеті (Саудівська Аравія), але не пройшов відбір.  

В доповіді організації Human Rights Watch за 2021 рік стверджується, що влада Таджикистану систематично порушує основні права і свободи громадян, а тортури опонентів влади є звичайною практикою. Репресії застосовуються як щодо політичних опонентів влади президента Емомалі Рахмона, так і щодо причетних до релігійних груп, оголошених владою «екстремістськими».

За повідомленням порталу «ЧЕСНО фільтруй суд», суддя Олександр Гарський претендував на посаду  судді Касаційного суду у складі Верховного Суду, але не пройшов відбір через заперечення Громадської Ради доброчесності. Причиною стали неповні або недостовірні дані в декларації про майно судді Гарського та членів його родини.