Українці за кордоном зможуть отримувати виготовлені паспорти за допомогою міжнародних служб доставки

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 12:17
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 12:17

Міністерство закордонних справ України та Державна міграційна служба України в рамках роботи Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду громадян України з тимчасово окупованої території України через територію третіх країн домовилися співпрацювати з міжнародними службами доставки.

Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр.

Як зауважив юрист КРЦ Володимир Ляшенко, наразі відбувається доопрацювання алгоритму взаємодії всіх зацікавлених сторін і незабаром виготовлені закордонні паспорти можна буде отримати не лише через закордонні консульські установи, як це відбувається зараз, а й за допомогою міжнародної служби доставки.

Як повідомляли QIRIM.News, 14 листопада набрала чинності урядова постанова, що дозволяє українцям, які опинилися за межами батьківщини без документів, зокрема, депортованим в рф українцям, оформити необхідне посвідчення для повернення віддалено.

Як писали QIRIM.News, у жовтні голова Меджлісу Рефат Чубаров закликав українську владу допомогти кримчанам, які виїхали з окупованого Криму в треті країни, щоб уникнули незаконної мобілізації.

Нагадаємо, член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв у коментарі інформаційному агентству QIRIM.News повідомив, що не всі люди призовного віку в окупованому Криму мають закордонні паспорти.