«Укрпошта» зобразила три кримських маяка на марках

Новини
Ірина Требунських
16 Вересня 2020, 18:31
Ірина Требунських
16 Вересня 2020, 18:31

«Укрпошта» ввела в обіг новий блок поштових марок «Маяки України». Як зазначає пресслужба держпідприємства, поштовий випуск присвячений українським маякам і продовжує започатковану у 2009–2010 роках серію поштових марок.

Серед маяків, зображених на марках цьогорічного випуску, є Станіслав-Аджигольський Задній, маяк Бирючий на острові Бирючий (Херсонщина), унікальний маяк на острові Зміїний у Чорному морі (Одеська область), а також три кримських маяка — Іллінський (на мисі Святого Іллі), Меганомський (на мисі Меганом) та Євпаторійський (у Каламітській затоці).

Урочисте спецпогашення марок відбулося на території найвищого маяка України – Станіслав-Аджигольського Заднього. На урочистостях були присутні гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський і начальник філії «Миколаївський район Держгідрографії» Олег Олійник.

Унаслідок окупації Криму Україна тимчасово втратила контроль за 36 маяками. Крім того, маяк Широкине у Донецькій області зруйновано під час бойових дій. Бажаючи розповісти більше про красу та унікальність українських маяків, ми запропонували «Укрпошті» продовжити тематичну серію поштових марок. Вдячні, що результат не забарився, — сказав Олійник.

До нового поштового блоку випущено конверт «Перший день», картки та виготовлено штемпель спецпогашення. Поштовий блок «Маяки України» випущений тиражем 25 тисяч примірників по дев'ять гривень за марку.

«Укрпошта» у 2009 році випустила перший блок «Маяки України» з шести марок, на яких були зображені Киз-Аульський маяк, маяк Лапарівський Передній, Ялтинський, Воронцовський, маяк Сарич та Бердянський Нижній. У 2010 році було випущено другий блок цієї серії із зображенням таких маяків: Санжійський, Тендрівський, Тарханкутський, Павловський Передній, Іллічівський і Херсонеський маяки. 

Як повідомляли «Кримські новини», з 24 березня протягом карантину діє благодійна акція, в рамках якої кожен охочий може надіслати засоби індивідуального захисту для лікарів і пацієнтів до медичних закладів України. «Укрпошта» доставлятиме гуманітарну допомогу безкоштовно.