Умєров: до партизанської війни в Криму уже готові дуже багато людей

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Серпня 2022, 11:03
Фото: goloszmin
Ліна Тимошина
12 Серпня 2022, 11:03

В окупованому Криму дуже багато людей готові до партизанської війни. Про це повідомив народний депутат України, голова Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час дії воєнного стану Рустем Умєров в інтерв’ю LB.ua.

До цього готові дуже багато людей, - сказав Умєров.

Він розповів також, що майже всі території, де проживала дуже велика кількість кримських татар, були захоплені загарбниками. Російські війська та спецслужби одночасно провели спецоперацію з затримання усіх активістів, транспортувавши їх в Крим, в слідчі ізолятори.

Всі делегати Курултаю, члени Меджлісу, правозахисних організацій, жінки, молоді люди і чоловіки були затримані та продовжують затримуватись. На сьогоднішній день всі вони перебувають у в’язницях, - наголосив депутат.

За його словами, за перше півріччя 2022 року в окупованому Криму зафіксували 79 затримань, 68 з них – кримські татари.

У Запорізькій та Херсонській областях ми зафіксували 197 насильницьких викрадень, з них 74 – кримські татари, - зазначив Умєров.

Депутат наголосив, що росіяни продовжують брутальну політику вже 8 років проти кримських татар. Більшість представників Меджлісу та делегатів Курултаю зараз перебувають на території тимчасово окупованого Криму. На жаль, під постійними репресіями.

Росіяни провели насильницькі зустрічі з представниками місць компактного проживання кримських татар, стали дивитися, скількох кримських татар вони зможуть залучити до лав армії РФ під час війни, щоб потім транслювати пропагандистські сюжети. Лідер кримськотатарського народу та голова Меджлісу звернулись до наших громадян та закликали кримських татар переходити на бік ЗСУ. Хочу і зараз звернутися до кримських татар: не ставайте частиною армії РФ, - звернувся Умєров.