Умєров: Результати виборів до Держдуми РФ на тимчасово окупованих територіях – нікчемні

Новини України та світу
Анна Артемова
17 Вересня 2021, 15:16
Анна Артемова
17 Вересня 2021, 15:16

Проведення виборів до Державної ДумиРосійської Федерації є безпосереднім порушенням законодавства України та міжнародного права. Про це у коментарі агентству “Кримські новини” повідомив народний депутат України Рустем Умєров.

Наступні три дні у Росії проходитимуть парламентські вибори. Кремль вкотре переступає через норми міжнародного права, залучивши до голосування жителів тимчасово окупованих територій, - зазначив Умєров.

За його словами, у Криму організовано 1 131 виборчу дільницю, мешканцями окупованих територій Донбасу примусово видавали російські паспорти, щоб вони мали можливість проголосувати на "онлайн-виборах". 

Таких людей близько 600 000. Примусова паспортизація та залучення до виборів жителів тимчасово окупованих територій порушують Конституцію України та норми міжнародного права. Результати нелегітимних виборів матимуть нікчемні юридичні наслідки, а отже і будь-який акт Державної Думи, обраної у такий спосіб, не може мати сили закону, - зазначив народний депутат.

Він закликав світову спільноту відреагувати на протиправні дії Росії.

Результати виборів до Держдуми РФ на тимчасово окупованих територіях – нікчемні. Ми закликаємо наших міжнародних партнерів, зокрема, учасників "Кримської платформи", засудити проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу та не визнавати результатів, - сказав Умєров.