Умєров розповів, чому важливий закон про політв’язнів

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Вересня 2021, 16:03
Асіф АлієвQHA
28 Вересня 2021, 16:03

Народний депутат Рустем Умєров висловів сподівання, що невдовзі Верховна Рада ухвалить законопроєкт про соціальних і правовий захист політв’язнів та їх сімей — №6104, який президент Володимир Зеленський зареєстрував в парламенті.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Умєров розповів чому цей закон потрібний та важливий.

Він нагадав, що щоб отримати статус особи, яка була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії проти України, потрібно було пройти всі круги бюрократичного пекла: звернутись до СБУ, потім до міжвідомчої комісії на базі Міністерства з питань реінтеграції, потім дочекатись поки Комісія ухвалить рішення, включати людину до списку чи ні.

«На практиці отримати такий статус людям було практично неможливо.  А коли людина повернулась з полону, де її катували, останнє, чого їй хочеться — оббивати пороги держустанов», - зазначив він.

За словами Умєрова, законопроєкт пропонує спростити механізм отримання такого статусу, і запровадити додаткові соціальні та правові гарантії політв’язням та членам їх родин.

«Документ пропонує звільнити людей, які незаконно утримуються Кремлем, на час позбавлення особистої свободи та протягом шести місяців після звільнення від обов'язку подання податкової звітності. Важливо, що на цей період до них не застосовуватимуться штрафні санкції (фінансові санкції, штрафи) за неподання такої звітності. Існує дуже багато випадків, коли людина роками була в російському полоні, а по поверненню додому мала багатотисячні заборгованості за неподання звітності», - сказав він.

Qirim News писали, що президент України Володимир Зеленський внісна розгляд Верховної Ради проект закону «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей».