Унаслідок вибуху у Криму 9 серпня рф втратила авіатехніки на 650-850 млн доларів, – Forbes Україна

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
12 Серпня 2022, 13:59
Ярослава Саєнко
12 Серпня 2022, 13:59

Різні джерела повідомляють, що на аеродромі "Саки" в окупованому Криму було знищено від 8 до 24 одиниць російської авіатехніки – переважно винищувачів та розвідників. Про це повідомляє Forbes Україна.

Видання зазначає, що за кілька годин до вибухів американська компанія Planet Labs опублікувала супутникові знімки аеродрому – на них видно, що поблизу летовища стояло понад 20 літаків. Переважно винищувачі Су-30СМ та розвідники Су-24МР, один важкий військово-транспортний Іл-76 та декілька гелікоптерів, сказав спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Спираючись на різні джерела, Forbes підрахував, що перед вибухами на аеродромі розміщувалась авіатехніка вартістю 650 млн – 850 млн доларів.

Forbes оцінює приблизну вартість російських військових літаків (в деяких випадках можуть бути обставини, які значно впливають на ціну окремих одиниць): Су-30СМ – 50 млн доларів, Су-24МР – 6 млн доларів, Іл-76 – 86 млн доларів.

Як повідомляли QIRIM.News, 9 серпня жителі окупованого Криму повідомили про вибухи у районі військового аеродрому у селі Новофедорівка.  За даними ЗМІ, аеродром у Новофедорівці, що неподалік від міста Саки, є одним із ключових пунктів для російської армії. Саме звідти ворожа авіація підімалась у небо та бомбила цивільне населення на материковій частині України.