Управління ООН представило нову доповідь щодо порушення прав у Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Березня 2021, 14:00
Хельга Полтавка
11 Березня 2021, 14:00

Сьогодні, 11 березня, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер представила доповідь про ситуацію з правами людини.

Доповідь транслював «Український кризовий медіа-центр».

Як уточнюється, нова доповідь про права людини в Україні охоплює шість місяців моніторингу в період з 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року. Окремо аналізується ситуація з правами людини в окупованому Росією Криму.

Доповідь ґрунтується на спостереженнях, зроблених під час виїздів на місця, відвідування місць тримання під вартою, судових засідань і зібрань, а також на 1108 поглиблених інтерв'ю з жертвами і свідками порушень прав людини та іншими зацікавленими особами. Серед іншого, доповідь містить інформацію про вплив конфлікту і заходів реагування на COVID-19 на цивільне населення на сході України, свавільні затримання, тортури, жорстоке поводження і дискримінацію, — йдеться у повідомленні місії.

Управління ООН з прав людини презентує нову доповідь по Україні

Управління ООН з прав людини презентує нову доповідь по Україні

Posted by Український кризовий медіа-центр on Thursday, March 11, 2021

Як розповіла Богнер, російські «суди» в окупованому Криму торік видали незаконні накази щодо депортації і примусового переміщення 105 громадян України.

Депортації та примусові переміщення також тривають. У 2020 році суди в Криму видали накази про депортацію та примусове переміщення щонайменше 178 осіб, які за російським еміграційним законодавством вважаються іноземцями, зокрема 105 громадян України — сказала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

«Управління Верховного комісара з прав людини (УВКПЛ) нагадує, що міжнародним гуманітарним правом забороняється примусове індивідуальне та масове переміщення або депортація осіб, які перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави або іншої країни незалежно від мотивів», — додала Богнер.

Вона поінформувала, що Моніторингова місія ООН з прав людини продовжує фіксувати в АРК порушення Росією як державою-окупантом міжнародних норм і прав людини і міжнародного гуманітарного права. Богнер звернула увагу на те, що Православна Церква України зазнає щоразу більшого тиску з можливою втратою своїх найбільших культових споруд в окупованому Криму, під тиском опинилися також представники інших віросповідань на півострові.

Богнер зауважила, що УВКПЛ також стурбоване подальшими повідомленнями про невідповідні умови тримання у пенітенціарних установах в окупованому Криму та в РФ, куди були депортовані для відбування покарання нинішні та колишні в'язні.

Ми також висловлюємо стурбованість триманням під вартою без зв'язків із зовнішнім світом кримських ув'язнених, які відбувають покарання у Російській Федерації. Тримання під вартою без зв'язків із зовнішнім світом... неодноразово визнавалося як форма катувань, — акцентувала вона.

В Управлінні ООН підкреслили, що доповідь також містить інформацію про ситуацію на території, контрольованій самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР».

Презентація проводилася англійською мовою з перекладом українською і з сурдоперекладом.

Нагадаємо, прокуратура АРК і Севастополя повідомила про відкриття 270 кримінальних проваджень за більш ніж 400 фактами порушень у Криму, починаючи з 2014 року.

Як повідомляли «Кримські новини», Україна передала ЄС список винних у порушенні прав людини в окупованому Криму.