Уряд Орбана змінив відео про «мир в Україні» і домалював Крим українським

Новини України та світу
Шевчук Микола
04 Червня 2023, 15:30
Шевчук Микола
04 Червня 2023, 15:30

Уряд Угорщини підготував нове відео із закликом про "мир в Україні" – на заміну того, де Крим був позначений частиною росії, позначивши півострів українським.

Відповідне відео розміщене на офіційному каналі уряду Угорщини.

При цьому старого відео України без Криму немає.

При цьому Міністерство закордонних справ України (МЗС) закликало угорський уряд припинити провокації.

Позначення Кримського півострова територією, яка не входить до складу України, суперечить неодноразово заявленій позиції офіційного Будапешта про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Угорщина має припинити чинити провокації та дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов'язань в рамках членства в ООН, ЄС і НАТО. Підігрування агресивній політиці росії не сприяє швидшому відновленню миру в Європі, за який угорський уряд виступає на публіці, - сказано в повідомленні і вказано, що на доручення МЗС України тимчасовий повірений України в Угорщині здійснив офіційний демарш перед угорською стороною.

Раніше повідомлялося, що уряд Угорщини опублікував на своєму офіційному YouTube-каналі відеоролик, в якому зображено картку України без Криму.

Нагадаємо, угорський уряд з 2010 року очолює Віктор Орбан, який відомий своєю проросійською та антизахідною риторикою, що негативно впливає на єдність західного блоку країн у протидії російській агресивній політиці.