Утримувана ФСБ у Криму Данилович розповіла про своє викрадення

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Травня 2022, 12:20
Асіф АлієвQHA
14 Травня 2022, 12:20

Співробітники ФСБ, викравши кримську громадянську журналістку Ірину Данилович, відвезли її у безлюдне місце біля села Насипне, де відібрали телефони та сумочку.

Про це Данилович розповіла своєму адвокату Айдеру Азаматову, повідомляє «Грати».

Після цього привезли до Сімферополя, до управління спецслужби на бульварі Франка, де помістили у підвал. Там вона провела понад тиждень. 11 травня адвокат Азаматов виявив Данилович у СІЗО Сімферополя — йому не вдалося до неї потрапити, але на неї було заведено картку ув'язненого.

Тоді ж стало відомо, що Данилович підозрюють у придбанні та зберіганні вибухівки. 13 травня адвокат Азаматов нарешті зміг побачитися з Даниловичем під час пред'явлення їй звинувачення. Данилович розповіла, що з моменту затримання 29 квітня та до 7 травня її тримали у підвалі управління ФСБ у Сімферополі.

У її камері не було туалету — двічі на день її виводили, а годували лише раз на день. Весь цей час слідчі ФСБ наполягали, щоб вона підписала зізнання. Їй одягали мішок на голову і пропонували вибрати ліс чи в'язниця. Погрожували відвезти до Маріуполя, де вона б «загубилася».

Три дні її допитували за допомогою поліграфа, ставлячи питання про зв'язки з іноземними спецслужбами, ЗМІ та організаціями, а також про причетність до «Кримської солідарності» — організацію активістів, адвокатів та родичів кримських політв'язнів. Данилович відповідала негативно на всі питання, і поліграф це підтвердив.

Через тиждень її почали примушувати, щоб вона підписала, не читаючи, протоколи та два чисті аркуші паперу, обіцяючи після цього звільнити. Слідчі також зажадали Даниловича сказати на відео, що до неї не застосовували методів впливу. Коли вона погодилася, 7 травня її затримали за підозрою у зберіганні вибухових речовин і відвезли до Київського райсуду Сімферополя, де заарештували на два місяці.

Вибухівку — 200 грамів у тротиловому еквіваленті, — за словами слідства, знайшли у підкладці футляра для окулярів у сумочці Данилович. Там же у футлярі розміром 17х3х6 см вона зберігала медичні голки та джгут, які їй потрібні були, як медсестрі.

Слідство стверджує, що голки вона мала намір використовувати у вигляді вражаючих елементів. При цьому коли її тільки привезли, сумочку оглядали, знімаючи весь процес на відео, і нічого не знайшли. Захист Данилович стверджує, що вибухівку йому підкинули співробітники ФСБ, а кримінальну справу сфальшували.

За заявою Данилович у ФСБ погодилися провести внутрішню перевірку дій співробітників, які утримували її понад тиждень. У протоколі затримання при цьому йдеться, що з Коктебеля Даниловича відвезли в управління ФСБ у Феодосії, де виявили вибухівку.

Вона стверджує, що її взагалі не возили нікуди, а доставили одразу до Сімферополя, відібравши по дорозі телефони та сумочку. Адвокат Айдер Азаматов сказав, що має намір доводити невинність Даниловича.

Раніше QIRIM.News повідомила, що викрадена громадянська журналістка, координатор ініціативи «Кримська медицина без обкладинки» Ірина Данилович утримується у СІЗО Сімферополя. Раніше очільник Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв заявив, що громадянська журналістка Ірина Данилович перебуває у СІЗО Сімферополя.

Як повідомляли QIRIM.News, кримськотатарський правозахисник Абдурешіт Джеппаров у коментарі агентству заявив, що проти громадянської журналістки у КримуІрини Данилович, затриманої минулого тижня, ще не висунуто кримінальної справи.

Як раніше розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму має ознаки насильницького зникнення. Раніше адвокат Айдер Азаматов розповів деталі затримання у Криму журналістки Даниловича. Місцеперебування жінки залишається невідомим, із 29 квітня вона не виходить на зв'язок.

Як писали QIRIM.News, 2 травня стало відомо, що в окупованому Криму арештували громадянську журналістку Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми охорони здоров’я.