Утворюватимуться пилові бурі та багато живих організмів буде втрачено: у КРЦ пояснили, що викличе скидання води в Каховському водосховищі окупантами

Новини України та світу
Шевчук Микола
14 Лютого 2023, 14:28
Фото: Укрінформ
Шевчук Микола
14 Лютого 2023, 14:28

Процес скидання води росіянами у Каховському водосховищі до глобальної екологічної катастрофи не призведе, але будуть втрачені берегові організми, можливий мор риби і знищення частини водних екосистем.

Про це заявив член Експертної ради Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) з охорони довкілля та сталого розвитку Криму Євген Хлобистов, цитує його КРЦ.

Скиданні води з Каховського водосховища до глобальної екологічної катастрофи не призведе, але будуть втрачені берегові гідробіонти (організми, що живуть у воді – Ред.), можливий мор риби і знищення частини водних екосистем. Це також загрожує зниженням рівня водопостачання для населення Херсонської області. Буде унеможливлене зрошення для сільського господарства, - сказав експерт.

Хлобистов відзначив, що внаслідок збільшення посушливості місцевих ландшафтів у регіоні будуть частіше утворюватися пильові бурі.

Нагадаємо, окупанти почали скидати воду з водосховища з листопада минулого року. На думку деяких ескпертів це робиться з метою завдати шкоду економіці України, адже водосховище є важливою водною артерію для сільськогосподарських підприємств півдня та Запорізької АЕС. Інші експерти вважають, що метою таких дій є затоплення півдня, щоб не дати можливості ЗСУ наступати далі на Крим.