В аптеках окупованого Криму закінчилися базові ліки проти пневмонії

Новини України та світу
Хельга Полтавка
21 Січня 2021, 11:43
Хельга Полтавка
21 Січня 2021, 11:43

Моніторинг «Кримської правозахисної групи» показав, що близько 120 аптек в окупованому Криму не мають необхідних у період пандемії COVID-19 препаратів.

Про це на спільних комітетських онлайн-слуханнях на тему «Зовнішньополітичні аспекти деокупації АР Крим та міста Севастополь: Парламентський вимір» за результатами моніторингу аптек повідомила керівниця КПГ Ольга Скрипник, передає«Укрінформ».

Ми перевірили не менш ніж 124 аптеки в Криму і за результатами моніторингу встановили, що кримчани не мають доступу до базових ліків, необхідних для лікування наслідків пневмонії, — повідомила Скрипник.

За її словами, в аптеках Криму перевірялася наявність медичних препаратів, вказаних як необхідні у протоколі лікування від COVID-19.

Це чіткий перелік ліків, які навіть Всесвітньою організацією охорони здоров'я зазначені як необхідні, але в наявності цих ліків у Криму немає, — підкреслила правозахисниця.

Окрім того, зазначила вона, багатьох кримчан, які мають ускладнення після COVID-19, не госпіталізують до стаціонарів, а відправляють лікуватися додому, щоб знизити статистику захворюваності.

«Тож люди не можуть отримати медичну допомогу — і не можуть вдома лікуватися за протоколами лікарів через відсутність ліків», — констатувала керівниця правозахисної організації.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму захворюваність на пневмонію від початку року зросла на 140%.