В Бахчисараї судитимуть затриманих за підтримку Дудакова

Кримські татари
Анвар Деркач
19 Лютого 2022, 08:45
Анвар Деркач
19 Лютого 2022, 08:45

О 9.00 за місцевим часом в «Бахчисарайськму районному суді» розпочнеться розгляд справ кримських татар, затриманих напередодні біля будівлі суду за звинуваченням у порушень правил перебування в громадських місцях під час пандемії коронавірусу. Вони прийшли підтримати громадського активіста Едема Дудакова, звинувачуваного окупаційною владою в «розпалюванні міжнаціональної ворожнечі». Про це сказав адвокат Еміль Курбедінов, передає «Кримська солідарність».

За його словами, суди розглянуть адмінпротоколи, складені на 15 кримських татар, які прийшли підтримати активіста Дудакова.

Курбедінов повідомив, що трьох затриманих відпустили додому до судового розгляду, 12 перебувають під вартою в ізоляторах Криму.

На всіх були складені адімнпротоколи за масове скупчення, недотримання дистанції по версії поліції...Ця стаття, за якою були складені адмінпротоколи, передбачає штраф і адміністративний арешт до 15 діб, - зазначив Куредінов.

Він додав, що серед затриманих, які були в масках та дотримувалися соціальної дистанції на час карантинних обмежень, були й випадкові перехожі, яких поліцейські наздоганяли і запихали до автобуса. Одному з затриманих інкримінують четверту частину відповідної статті про адміністративні правопорушення, яка передбачає 30 діб арешту.

Це був акт залякування тих, хто приходить на суди, бажає бути слухачем або свідком, - додав Курбедінов.

Він підкреслив, що жоден із затриманих не визнав провини в інкримінованих адмінправопорушеннях.

Нагадаємо, «Бахчисарайський районний суд» в окупованому Криму заарештував на 10 діб Дудакова.

17 лютого вранці у Бахчисараї прийшли з обшуком до Дудакова. Обшук проводився із залученням співробітників Центру протидії екстремізму.

Активіста звинуватили у «розпалюванні міжнаціональної ворожнечі» за статтею 20.3.1 російського Кодексу про адміністративні правопорушення. Розпалювання ворожнечі російські силовики побачили у коментарі, який Дудаков залишив у соціальних мережах ще у 2017 році.