В доповіді генсекретарки Ради Європи будуть факти про репресії в Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2021, 11:13
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2021, 11:13

Керівник постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева повідомила, що отримала лист від генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчіновіч-Бурич у відповідь на звернення української сторони щодо недавніх випадків переслідування кримських татар російськими силовиками в Криму.

Про це Мезенцева написала в Facebook.

За її словами, генеральна секретарка повідомила, що Рада Європи підтверджує вкотре запевнення в підтримці територіальної цілісності та суверенітету України, а також бере до уваги факти, викладені у моєму листі для майбутньої доповіді про ситуацію з правами людини в окупованому Криму

«Зважаючи на мандат Генеральної секретарки РЄ, це важливий сигнал, адже Її щорічна доповідь формує єдиний правовий пласт Ради Європи щодо політики в сфері захисту прав людини. Отримали підтвердження, що тема увійде в звіт», - написала вона.

Мезенцева нагадала,  що подібні листи також були направлені на ім‘я Комісарки з прав людини Ради Європи Дуні Міятович та Президента ПАРЄ Ріка Дамса.

Нагадаємо, раніше Європарламент підтримавжорстку доповідь про майбутнє відносин Євросоюзу з Російською Федерацією.Текст схвалили 494 голосами «за», 103 «проти».