В Грузії звільнили двох засуджених українських моряків

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Липня 2021, 13:50
Ірина Требунських
19 Липня 2021, 13:50

Двох громадян України, яких засудили за незаконний перетин кордону, звільнили у Грузії. Про це повідомляє лідер грузинської партії «Єдиний національний рух» Михеїл Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про громадян України Володимира Дяченка та Юрія Хомича, а також громадянина Грузії Михайла Батурина.

Саакашвілі зазначає, що рішення про помилування ухвалено через «тиск» з боку президента Володимира Зеленського.

Сьогодні о сьомій ранку вони змушені були відпустити двох українців і грузина, яких тільки три дні тому засудили до чотирирічного ув'язнення за абсолютно сфабрикованим звинуваченням у порушенні державного кордону, — написав грузинський політик.

Звільнення українських моряків підтвердив і сам Зеленський у Twitter.

Він зазначив, що українська сторона працювала над звільненням Дяченка і Хомича з листопада 2020 року і сьогодні «Грузія звільнила їх з-за ґрат». Також він подякував Грузії за рішення, яке «відповідає духу стратегічного партнерства між нашими країнами».

Також сьогодні, 19 липня, Зеленський відвідає Грузію для започаткування діяльності формату «Асоційованого тріо» України, Грузії та Молдови на рівні очільників держав.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року прикордонники затримали яхту, яка прямувала до Туреччини уздовж берега Грузії. На борту перебували Володимир Дяченко та Юрій Хомич і власник яхти громадянин Грузії Михаїл Батурин. Батурин раніше працював в охороні Михеїла Саакашвілі, коли той був президентом Грузії.

Після майже року перерви, 22 квітня до України повернувся посол Грузії Теймураз Шарашенідзе, якого відкликали до Тбілісі для консультацій у травні минулого року через призначення Михеїла Саакашвілі головою виконавчого комітету Національної ради реформ України.

Як повідомляли «Кримські новини», Україна та Грузія рішуче засуджують численні порушення Росією міжнародного права, зокрема блокування Керченської протоки, триваючу окупацію українських та грузинських територій, бордеризацію в Грузії та обстріли на Донбасі.