В ГУР пояснили, навіщо колаборант Аксьонов створює в Криму свої приватні військові компанії

Новини України та світу
Шевчук Микола
23 Травня 2023, 16:49
Колаборант Аксьонов із бойовиками Фото: Телеграм-канал "Крымський ветер"
Шевчук Микола
23 Травня 2023, 16:49

Поява низки так званих «приватних військових компаній» в окупованому Криму передусім пов’язана зі зростанням страху серед російських окупантів та колаборантів перед контрнаступом Збройних Сил України (ЗСУ).

Про це в коментарі «Українській правді» повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГРУ) Андрій Черняк, цитує пресслужба відомства.

За його словами, окупанти чітко розуміють, що бойові дії на території Криму будуть, і вони зараз будують укріплення, оборонні лінії  – не лише в Криму, а й на півдні Херсонщини.

При цьому серед колаборантів у Криму є тривожність: вони не вірять, що армія рф здатна їх захистити.

Ці приватні армії створені для захисту окупаційних адміністрацій через невпевненість у тому, що збройні сили росії зможуть їх захистити. І по-друге, вони не впевнені у цілісності російської федерації. Якщо росія почне «сипатися», то от вони матимуть «ПВК», які будуть захищати їхні статки, родини, – зазначив чиновник.

Фінансують так звані кримські «ПВК» з різних джерел: наприклад, ватажок окупаційної адміністрації Криму аксьонов збирав тамтешніх комерсантів та змушував виділяти гроші для своєї приватної армії. При цьому Черняк підкреслив, що частина бізнесменів не хоче виділяти кошти, однак інші дають їх, бо посіпаки Кремля обіцяють захист і евакуацію в разі бойових дій.

Представник ГУР МО України повідомив, що так звані бойовики-«аксьонівці» отримують від 200 до 250 тисяч рублів на місяць, тренуються в основному на базі у Перевальному та на окупованій Херсонщині, а інструкторами для них виступають професійно підготовлені російські військові з бойовим досвідом: вони отримують в кілька разів вищу зарплату – від 5 тисяч доларів і більше.

Набирають їх серед мобілізованих, створили подвійні контракти з «ПВК» та Міноборони. Вони намагаються передусім залучати населення Криму, але окрім цього проводять заходи по всій території росії, – розказав представник ГУР МО України і наголосив, що кримські «ПВК» вважати «приватними» можна дуже умовно, оскільки російські спецслужби та армія не мають наміру втрачати контроль над ситуацією в окупованому Криму.

Раніше повідомлялося, що Сергій Аксьонов створив на окупованому півострові свою приватну військову компанію. Командує нею один з головних найманців ПВК "Вагнера".