В ГУР прокоментували діяльність приватних військових компаній в окупованому Криму

Новини України та світу
Шевчук Микола
24 Травня 2023, 18:15
Андрій Юсов. Фото: АрміяInform
Шевчук Микола
24 Травня 2023, 18:15

Поява у Криму кількох приватних військових компаній (ПВК) пов'язана з підготовкою загарбників до евакуації з півострова.

Про це заявив в ефірі українського національного телемарафону представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) Андрій Юсов, цитують Крим.Реалії.

Насправді створення та функціонування подібних міні-ПВК, які насправді не є приватними, безумовно, на території окупованого Криму та інших напрямках, – це підготовка, зокрема, до можливого сценарію швидкої евакуації. Головна мета, у тому числі цих компаній, буде захист певних VIP-персон, майна, їхніх сімей. Яких-небудь серйозних заходів та складнощів для українських Сил безпеки та оборони ці міні-ПВК, безумовно, не становлять, – зазначив він і додав, що ці ПВК є «евакуаційним корпусом».

Юсов також підтвердив інформацію, що російська влада продовжує масово вивозити із Криму сім'ї, а також документи, які можуть бути використані в судах проти них.

Раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГРУ) Андрій Черняк заявив, що поява низки так званих «приватних військових компаній» в окупованому Криму передусім пов’язана зі зростанням страху серед російських окупантів та колаборантів перед контрнаступом Збройних Сил України (ЗСУ).