В історії з танкером, що згорів поблизу Керченської протоки з'явилися нові загадкові обставини. Ось що розповіла сестра загиблого турецького моряка

Новини України та світу
Ольга Веснянкадля QHA
01 Серпня 2019, 22:19
Ольга Веснянкадля QHA
01 Серпня 2019, 22:19

Турецькій редакції QHA media вдалося выяснити нові подробиці, пов'язані з пожежею у січні 2019 року танкера зі зрідженим газом Candy, який загорівся поблизу Керченської протоки в Чорному морі.

Сестра загиблого під час катастрофи турецького моряка Ердогана Четінока - Гюлья Четінок - повідомила, що 28 липня згорілий танкер Candy за допомогою буксира Feras, яке плаває під прапором Коморських островів, пройшов через протоку Дарданелли.

Її і інших родичів загиблих під час пожежі турецьких моряків здивувало, що у буксира всупереч міжнародній конвенції була виключена Автоматична ідентифікаційна система AIS.

Ми стежили за танкером за допомогою онлайн-платформи, проте вимкнений AIS утруднював нам визначити навігацію плаваючого судна. У неділю о 18:10 нам вдалося знайти його. Танкер з буксиром, яких супроводжував катер берегової охорони Туреччини, проплив перед нашими очима. Це було страшне видовище. Судно, де загинули наші родичі, так таємниче було доставлено до Туреччини і через протоку попливло далі в бік Греції.

Гюлья Четінок розповіла, що родичі загиблих були також здивовані повідомленням про заміну генерального консула Туреччини в Новоросійську Юнуса Емре Озігджі. Він був єдиною людиною, яка хоч якось ділився з ними інформацією про катастрофу у Керченської протоки.

На його місце було призначено якусь Севіллу Шехнову, яка нічого не розповіла про те, що Candy має прибути до Туреччини.

Крім того, Гюлья Четінок донині не отримала від консульства жодної інформації, за яких обставин загинув її брат, який був машиністом на судні.

Дивує, що через півроку після трагедії не проведені розтини тіл загиблих і немає жодного документа, який описує, як сталася пожежа. Ми через турецьке консульство попросили у влади Росії видати нам такий рапорт, але нам відмовили, заявивши, що його ніхто не буде готувати.

Четінок повідомила, що прокуратура Туреччини вже як кілька місяців веде розслідування трагедії, однак на сьогоднішній день все ще немає ніяких результатів.

Родичі загиблих вважають, що прохід танкера через Дарданелли з виключеною навігацією та інші обставини, пов'язані з пожежею на Candy, тільки додають загадковість обставин смертельної трагедії біля берегів Керченської протоки.

21 січня 2019 року танкери зі скрапленим газом Candy і Maestro загорілись поблизу Керченської протоки в Чорному морі. Попередньо пожежа сталася під час передачі палива між судами. В результаті четверо громадян Туреччини загинули і ще четверо числяться зниклими безвісти.

Раніше QHA media повідомляло, що власники згорілого в пожежі танкера Candy навіть не висловили свої співчуття родинам моряків, загиблих у пожежі.