«В Криму нищили будинок бульдозером не менш ретельно, ніж снарядом на Донбасі», - аналітик Сєдов про необхідність створення єдиної бази даних злочинів РФ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Грудня 2021, 15:25
Фото: UATV
Ліна Тимошина
02 Грудня 2021, 15:25

В Україні необхідно створити єдину базу даних щодо злочинів Російської Федерації на окупованих територіях. Про це заявив аналітик «Кримської правозахисної групи» Олександр Сєдов на пресконференції «Презентація діяльності Експертної ради Мінреінтеграції з напрацювання пропозицій щодо створення державної системи моніторингу і документування порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права та інших порушень, вчинених в ході збройної агресії Російської Федерації» . Експерт наголосив, що створення єдиної бази, яку наповнюватимуть та використовуватимуть урядові та неурядові організації, “зменшить ресурси на збір інформації та кількість помилок під час обробки цієї інформації.

Сєдов зазначив, що злочин в окупованому Криму Росія документує сама як держава - у вигляді відповідних документів, актів, допитів або рішень суду. При цьому, не визнаючи це злочинами.

Якщо на Донбасі знищення майна - це постріл гармати. В Криму - це здійснюється через наказ місцевої окупаційної адміністрації, яка вважає, що треба знищити будинок. Як це було тиждень тому в Криму, коли нищили будинок бульдозером - не менш ретельно, ніж снарядом, - нагадав Сєдов.

При цьому експерт вважає, що слід бачити не лише окремо взяті злочини окупантів. А загальну картину і тенденції. І навів приклади щодо репресій кримських татар.

Це є доказами дискримінацій саме по відношенню до кримськотатарського народу. Бо практика використання цих статей свідчить про дискримінацію (..), - сказав аналітик.

Сєдов зауважив, що особливість роботи в Криму - це пошук документів, які підтверджують будь-яке порушення прав людини, будь-який воєнний злочин. Частина з них - у відкритому доступі, частина — у закритому.

Це опитування свідків, постраждалих, це також аудіо-, відеофіксація порушень, які відбуваються на окупованій території. Але, перш за все, це величезна кількість документів — тисячі, десятки тисяч документів, які треба зберігати, які потім будуть доказом того, що Росія порушує як права людини, так і скоює воєнні злочини на окупованій території. Для того, щоб їх зберігати, треба мати базу даних, - підсумував Сєдов.

Як повідомляли QIRIM.News, Олександр Сєдов розповів в коментарі агентству, що станом на середину листопада,  117 осіб перебували у місцях позбавлення волі в рамках політично мотивованих переслідувань в окупованому Криму.