В Криму оштрафували ще одного кримського татарина за участь у мирній акції

Новини України та світу
Алла Трапезова
15 Вересня 2021, 09:01
Алла Трапезова
15 Вересня 2021, 09:01

В окупованому Сімферополі «Київський райсуд» оштрафував Садрі Муратова за участь у мирній акції біля будівлі ФСБ, яка пройшла 4 вересня. Як повідомив кореспондент «Кримських новин», кримського татарина оштрафували на 10 тис. рублів.

В задоволенні клопотань, зокрема, про залучення перекладача, про виклик свідків Муратову і його захиснику Айдеру Сулейманову було відмовлено. Адвокат зазначив, що в матеріалах справи виявив грубі помилки.

Наприклад, свідок під прізвищем Андрющенко каже, що біля будівлі ФСБ зібралися люди азіатської зовнішності і при цьому вони всі були абсолютно без масок, а також були злегка агресивними. В матеріалах справи за цією статтею є фото, які надані самими ж співробітниками поліції, на 70% з 100% люди перебувають в захисних масках. На питання до суду про те, щоб викликати свідка на засідання, нам відмовили, пославшись на те, що цей свідок може так побачив, може так зрозумів, що люди були агресивними, – підкреслив Сулейманов.

У підсумку, окупаційний суддя призначив Садрі Муратову штраф в 10 тисяч рублів.

Це за те, що він прийшов за покликом серця дізнатися про долю своїх співвітчизників. За це йому присудили штраф 10 тис. рублів, – розповів захисник.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а згодом викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Більше доби про їхні долі нічого не було відомо.

Більше 50 людей, серед них родичі, журналісти і адвокати, прийшли до будівлі ФСБ з вимогою дати інформацію про затриманих. Згодом бійці ОМОНу затримали їх, звинувачуючи в непокорі поліції і невиконанні правил поведінки при надзвичайних ситуаціях. На затриманих завели адміністративні протоколи. Пізніше всіх відпустили.

Братів Ахтемових, а також Джелялова окупаційний суд звинувати у причетності до підриву газогону у селі Перевальному Сімферопольського району. Проти Ахтемових застосували тортури. Усі вони заарештовані до 4 листопада.