В Криму планують встановити тотальний контроль за жителями півострова

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
02 Серпня 2022, 18:25
Ярослава Саєнко
02 Серпня 2022, 18:25

За останніми даними кримські колаборанти, керовані тваринним страхом від перспектив деокупації, почали «діяти на упередження», адже вони планують встановити тотальний контроль за жителями півострова, щоб реагувати на «мінімальні прояви антиросійських настроїв». Про це пише Асоціація реінтеграції Криму.

Зазначається, що окупанти від початку окупації почали утверджувати на півострові практику стеження, доносів, переслідування кримчан, які мають явну проукраїнську позицію. Ця практика активізувалася за рік до повномасштабного вторгнення в Україну. Напевно вже тоді Кремль дав завдання «зачистити» ймовірних «публічних противників війни».

Наприкінці 2021 року кримські колаборанти почали активно діяти у цьому напрямку. Карателі окупантів почали стежити за кримчанами у соціальних мережах та погрожувати, у разі виявлення постів проукраїнського змісту. Також утвердилася практика прослуховування у популярних месенджерах, яка звісно суперечить нормам міжнародного права та законодавства України, - йдеться у повідомленні.

Паралельно кримські колаборанти почали практикувати доноси, які в основному писали задля того, щоб залишити «ворога» без роботи. В основному карателі окупантів почали вимагати персональні дані осіб, які виїхали на материкову Україну після початку окупації Криму. Напевно ці дані планували використати для вербування українців під час війни. Кримські колаборанти за результатами доносів навіть занижували дітям оцінки в школі за проукраїнську позицію їхніх батьків [1]. Після 24 лютого 2022 року тенденції щодо тотального контролю окупантів над мешканцями тимчасово окупованого півострова стрімко активізувалися.

Нагадаємо, кримськотатарський активіст Ролан Османов звинувачений у публічних діях, спрямованих на дискредитацію використання Збройних Сил Російської Федерації за статтею 20.3.3 КоАП рф.