В Криму розглянули 234 справи про нібито «дискредитацію армії рф»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Січня 2023, 18:51
Асіф АлієвQHA
20 Січня 2023, 18:51

З 4 березня до кінця 2022 року окупаційні «суди» в Криму розглянули питання про нібито «дискредитацію армії рф» 234 рази.

Про це йдеться у звіті правозахісної організації Крим.SOS.

За даними організації, з цього числа понад третина справ (36,6 %) – за публікації в інтернеті. У 194 випадках розгляд завершився призначенням адміністративного стягнення.

Також російські окупанти почали переслідування навіть за українську музику, що співають і слухають жителі Криму.

«На кримськотатарському весіллі в Бахчисарайському районі діджей Ахтем Гемеджи увімкнув пісню «Червона калина». Через це окупанти засудили шістьох мешканців Криму. Власника банкетного залу, де проходило весілля, ув’язнили на 15 діб, діджея і танцівницю тримали по 10 діб, мати нареченого — п’ять діб. На 40 тисяч рублів оштрафували мати нареченої, а дружину власника ресторану — на 50 тисяч рублів. Ресторан під час проведення перевірки зачинили. Також окупанти змусили діджея публічно вибачитися за свій «проступок», - йдеться в заяві.

Разом з переслідуванням за «демонстрації нацистської символіки та дискредитацію російської армії», окупаційні суди додатково можуть звинуватити людей за статтею дрібне хуліганство, накласти адміністративний арешт і штраф.

«За 8,5 років окупації в Криму склалася систематична практика переслідування за українську символіку, атрибути та інші прояви проукраїнських поглядів. У цьому контексті переслідування кримчан за висловлення проукраїнських поглядів можуть підпадати під злочин проти людяності. За це причетні особи можуть бути притягнуті до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді», — розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.