В Києві помер голова Комітету сприяння поверненню кримських татар на Батьківщину Рідван Ібраімов

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Червня 2022, 11:52
Асіф АлієвQHA
23 Червня 2022, 11:52

Вранці 23 червня 2022 року в Києві внаслідок невиліковної хвороби помер Рідван  Ібраімов , багаторічний голова Комітету сприяння поверненню кримських татар на Батьківщину “Азат” (місто Мелітополь).

Про це на своїй сторінці в Facebookповідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він зазначив, що місце і час дженазе (похорон) Рідван Ібраімова буде повідомлено пізніше

Рідван Ібраімовнародився 31 травня 1954 року в м. Нова Ляля Свердловської області, куди на каторжні роботи було визначено його батьків, висланих із Криму разом із усім кримськотатарським народом 18 травня 1944 року.

Батьки Рідвана Ібраімова – батько Сервер Ібраімов (уродженець м. Акмесджита/Сімферополя) та мати Бекірова Сюндюс (село Шума, Алушта) народили та виховали трьох синів.

У 1956 році, після зняття режиму спецпоселення щодо кримськотатарського народу, родина Ібраімових, намагаючись повернутися до рідного Криму, оселилася, як тоді уявлялося,  тимчасово, в Мелітополі.

Після закінчення середньої школи Рідван Ібраімов навчався та закінчив Мелітопольське ПТУ-24 за спеціальністю муляр.

Рідван Ібраімов у шлюбі із дружиною Зоре Ібраімовою виховали сина Ельдара та доньку Ельнару, раділи життєрадісним і успішним чотирьом онукам.

Рідван Ібраімов  активний учасник кримськотатарського національного руху, обирався делегатом декількох скликань Курултаю кримськотатарського народу від Запорізької області,  брав безпосередню участь у всіх подіях, спрямованих на становлення та розвиток незалежної Української держави, захист її суверенітету та територіальної цілісності.

25 квітня стало відомо, що в окупованому Криму помер93-річний ветеран кримськотатарського національного руху Лютфі Бекіров.