В Києві відбулися установчі збори Конгресу мусульман України

Кримські татари
Анвар Деркач
27 Листопада 2021, 22:48
Анвар Деркач
27 Листопада 2021, 22:48

В Києві відбулися установчі збори Конгресу мусульман України за участі представників Духовного управління мусульман «УММА», Асоціації громадських організацій «Аль Раїд»,  Ліги мусульманок України. Вони вирішили заснувати Конгрес і обрали його головою кримчанина Сейрана Аріфова.

Цілі – служіння інтересам мусульман України. В сферах громадській, освітній, просвітницькій, правозахисній.  Це новий етап. На попередньому треба було зберегти ідентичність мусульман, захистити їх від асиміляції, створити потужну структуру ісламських культурних центрів, мечетей. На новому етапі стоїть задача реалізуватися тут в Україні, для цього потрібна нова платформа, - сказав Аріфов QIRIM.News.

Голова Ліги мусульманок України Ніяра Мамутова зазначила в коментарі QIRIM.News, що нова структура дозволить активніше налагоджувати українським мусульманкам міжнародні зв’язки та впроваджувати нові форми роботи.

На з’їзді буди присутні представники посольств країн з переважно мусульманським населенням, а також представники міністерства культури України.

Крымские татары, вынужденные выехать из полуострова после оккупации его Россией, объединены преимущественно в Духовное управление мусульман «УММА» и Духовное управление мусульман Автономной республики Крым.