В Національному художньому музеї України презентують аудіогід кримськотатарською

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Січня 2022, 18:53
Асіф АлієвQHA
21 Січня 2022, 18:53

23 січня о 16:00 Національний художній музеї України (NAMU) разом з партнерами – Міжнародним фондом соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine) та Державним підприємством «Кримський Дім» презентуватиме перший музейний аудіогід кримськотатарською мовою.

Про це QIRIM.News повідомили в преслужбі музею.  

Свої голоси аудіогіду подарували режисер, директор Кримського дому Ахтем Сеітаблаєв, голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, актриса та журналістка Ельвіна Зейнедінова, кримськотатарська філологиня Мамуре Чабанова, ведуча та філологиня Аліна Бондаренко, а також відомі кримськотатарські актори театру і кіно з півострівної частини України, які користуються заслуженою любов'ю кримськотатарського народу.

«Одним із пріоритетних завдань Національного художнього музею України є збереження культурної спадщини, до якої належить і кримськотатарська мова. Кримський півострів є невід’ємною частиною України, а киримли – корінним народом України. Українське суспільство і українська держава мають докладати спільних зусиль для підтримки кримськотатарської мови поруч з українською, адже мова – це фундамент ідентичності. Тож NAMU стане першим серед українських музеїв, який запустить кримськотатарський аудіоігід постійною експозицією», - йдеться в повідомленні.

Генеральний директор Національного художнього музею України Юлія Литвинець зазначила, що від початку війни і окупації Криму питання про мову вийшло на новий рівень.

«Це питання про існування, про безпеку цілого корінного народу України, який багато років зазнає репресій. Створення аудіогіду є нашим внеском в збереження й розвиток кримськотатарської мови», – сказала вона.

Надія Ратке, засновниця Міжнародного фонду соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine) заявила, що після анексії Криму фонд спрямував свої зусилля, щоб підтримати кримськотатарський народ.

«Я вважаю, що ніхто не має лишатися байдужим, і за можливості – допомогти не словом, а ділом. Співпраця з Національним художнім музеєм України в цьому проєкті є великою гордістю як для фонду, так і для мене особисто», – сказала вона.

Як наголосив український режисер, директор ДП «Кримський дім» Ахтем Сеітаблаєв, тема Криму повинна залишатися в українському та світовому медіапросторі. 

«Я про Крим намагаюся нагадати у кожній своїй стрічці. І створення цього аудіогіду – наше спільне досягнення», – пояснив він.

Музичний супровід заходу здійснюватиме кримськотатарський ансамбль «Мусафір».