В окупованому Криму пройде "суд" над Роланом Османовим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
16 Березня 2023, 18:55
Асіф АлієвQHA
16 Березня 2023, 18:55

Влада окупованого Криму проведе "суд" над громадянським журналістом Роланом Османовим.

Як розповів QIRIM.News Османов, про дату "суду" його сповістять телефоном.

Кримський татарин звинувачується у порушені статті «Про неповагу до влади у публічному просторі» , відповідний протокол на нього склали в Центрі протидії екстремізму після того, як у його будинку було проведено обшук, 15 березня.

За словами журналіста, протокол складено за те, що він в одному зі своїх постів у соцмережі написав, що жоден цар не вартий того, щоб за нього вмирати чи вбивати та ніхто не може змусити це робити.

Стосовно обшуку, Османов розповів, що він був пов'язаний із пошкодженням залізниці в районі Бахчисараю, і силовики шукали вибухові речовини та відповідні матеріали у його будинку.

«Вони вдершись у будинок, поводилися вкрай нахабно. На мене одягли кайданки, поклали на підлогу. Ніхто не надав своїх документів. Мені не надали можливості зателефонувати адвокату. Пред'явили постанову та розпочали обшук. Вони демонстративно перевертали всі речі у будинку. Я живу з дружиною, трьома дітьми, наймолодшій п'ять місяців і літньою мамою, їй 82 роки. Під час обшуку матері стало дуже погано. У неї піднявся тиск, вона зомліла. Довелося викликати швидку і дякувати Богові все обійшлося», — сказав він.

Ролан Османов заявив, що диверсії, подібні до пошкодження залізниці в районі Бахчисараю, можливо організовані самими спецслужбами для того, щоб мати привід для репресій у Криму.

«Ці диверсії є надзвичайно малозначними, але у силовиків з'являються можливості для тиску на кримських татар», — підсумував він.

Справа про "підрив залізниці", по якій окупанти проводили незаконний обшук у будинку кримськотатарського активіста та журналіста Ролана Османова, нагадує ситуацію з так званим підривом на газопроводі, в якому звинуватили першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла та активістів Асана та Азіза Ахтемових. Про це заявила Представниця Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 15 березня в окупованому Криму, в селі Çoyunçı/Урожайне Сімферопольського району, в будинку активіста кримськотатарського національного руху, громадянського журналіста Ролана Османова відбувся обшук. Його проводили співробітники фсб нібито у зв'язку з повідомленням про "пошкодження залізниці у Бахчисарайському районі 23 лютого 2023 року".

Як повідомляли QIRIM.News, громадянського журналіста Ролана Османова після обшуку окупанти відвезли до будівлі фсб, адвоката до нього не пускають.

13 липня 2022 року Османова російські окупанти затримували біля «верховного суду республіки Крим», де в цей час відбувалося судилище у справі про «диверсію на газопроводі», в якому окупанти звинувачують першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Азіза і Асана Ахтемових.

4 вересня 2021 року окупанти затримували Османова під будівлею фсб росії у Сімферополі, куди він разом з іншими активістами прийшов, щоб дізнатися про долю п'яти викрадених кримських татар. Тоді окупаційний суд визнав винним Османова в тому, що він нібито «порушив обмеження режиму підвищеної готовності» і оштрафував на 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, Ролан Османов - кримський активіст і громадянський журналіст. Раніше він також брав участь у пікеті біля Ханського палацу, протестуючи проти його знищення під виглядом реставрації. Крім цього, він постійний слухач на судових засіданнях із політично вмотивованих справ в окупованому Криму.