В окупованому Криму проти «Свідка Єгови» порушили другу кримінальну справу: йому загрожує до 10 років колонії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Березня 2023, 16:57
Ліна Тимошина
24 Березня 2023, 16:57

Стосовно відправленого під домашній арешт «Свідка Єгови» із Сімферополя порушено другу кримінальну справу – про «фінансування екстремістської діяльності».

Про це заявило "управління російського Слідкому в Криму", повідомляють Крим.Реалії.

Триває розслідування кримінальної справи щодо 53-річного жителя Сімферополя за звинуваченням в організації діяльності екстремістської організації. Наразі стосовно нього порушено ще одну кримінальну справу – за ч. 1 ст. 282.3 КК РФ, фінансування екстремістської діяльності, – йдеться у повідомленні окупаційного відомства.

Зазначається, що у грудні минулого року на території Сімферополя та Сімферопольського району російські силовики провели десятки обшуків у «Свідків Єгови», заявивши про затримання та арешт 53-річного мешканця Сімферополя. Як стверджує російське слідство, кримчанин проводив збори у режимі відеозв'язку на території Сімферопольського району, на яких вивчалася та обговорювалася «заборонена література», а також способи її розповсюдження. Російські силовики не називають ім'я затриманого.

За даними пресслужби «Свідків Єгови», у Сімферополі переслідують 53-річного Дмитра Наухацького. Спочатку йому закидали ч. 1. ст. 282.2 КК РФ (організація діяльності екстремістської організації). Після затримання "суд" відправив вірянина під домашній арешт, йому загрожує до 10 років колонії. Публічних коментарів Наухацького немає.

Як повідомляли QIRIM.News, окупанти в Криму засудили чотирьох «свідків Єгови» до різних термінів ув’язнення.

Раніше повідомлялося, що на кінець грудня минулого року за звинуваченням у причетності до релігійної організації «Свідки Єгови» окупанти в Криму позбавили волі щонайменше 10 осіб.