«В окупованому Криму провину «доводять» шляхом тортур із застосування електричного струму», - Омбудсмен

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 16:40
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 16:40

В окупованому Криму провину «доводять» шляхом тортур із застосування електричного струму. Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Телеграм за підсумками Комітетських слухань «Деокупація та реінтеграція ТОТ Криму та Севастополя: нові виклики в умовах широкомасштабної збройної агресії РФ проти України».

Фото: Телеграм-канал Дмитра Лубінця

На ТОТ Крим незаконно переслідуються за політичними мотивами більше 140 громадян України, з яких понад 100 - кримські татари; провину «доводять» шляхом тортур із застосування електричного струму, - наголосив Лубінець.

Омбудсмен зазначив, що Росія використовує український Крим як воєнний плацдарм для своєї загарбницької політики.

У 2014 році світ думав що Крим - це виключно проблема України, а у 2022 році, коли російські кораблі заблокували вихід зерна з портів, світ опинився на межі голоду і зрозумів, що Крим - це питання всіх країн, для яких цінні людські життя, - заявив Лубінець.

Фото: Телеграм-канал Дмитра Лубінця

Також він нагадав, що на окупованому півострові розповсюджена потужна політика мілітаризації дітей. А також Крим використовують як хаб для незаконного вивезення українців з тимчасово окупованої материкової частини України.

Це лише невелика частина порушень прав людини на території Криму. Я переконаний, що після деокупації півострова нас чекає дуже багато роботи, - зауважив Уповноважений ВР з прав людини.

Фото: Телеграм-канал Дмитра Лубінця