В окупованому Криму роздають повістки не дивлячись, чи служив чоловік і якого він віку

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 13:13
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 13:13

В окупованому Криму повістки роздають окупаційні депутати. Причому не зважаючи на те, чи служив чоловік і, чи підходить за віком. Про це на умовах анонімності розповів QIRIM.News кримчанин, який отримав повістку та сам поспілкувався з таким "депутатом". Повістки у Сімферопольському районі Криму роздавали до пізньої ночі.

За його словами, "депутатам" напередодні зателефонували та покликали на термінові збори до "районної держадміністрації Сімферополя". Там уже оголосили про мобілізацію та вручили їм повістки, які потрібно було терміново роздати, оскільки для цього завдання не вистачає "військових комісарів". При цьому при відмові виконувати наказ "чиновникам" нібито загрожують покаранням.

У мене була ціла пачка повісток, штук напевно 70, я три роздав росіянам, вони із задоволенням взяли. Завтра о 8-й годині їм потрібно бути біля сільради. Їх потім розподілятимуть хто куди піде: Перевальне - там є військова частина, до Севастополя або у Гвардійське - по військових частинах, будуть там дивитися, придатний чи не придатний. У повістках у мене були навіть 1971, 1974, 1983, 1985, 1996. Без різниці, не було такого, що президент сказав, що часткова мобілізація до 35 років. А були всі разом – хто служив, хто не служив, хто інвалід і хто не інвалід, - процитував кримчанин "окупаційного депутата".

Також кримчанин розповів, що тим, хто відмовляється взяти повістку, обіцяють "строк відразу автоматично 10 років, якщо будуть якісь погрози, то 15 років".

Крім цього, йому стало відомо, що Керченський міст перекритий, чоловіків не пропускають без дозволу військкомату.

Сьогодні жінка підтвердила, вона хотіла відправити сина, щоб він виїхав з Криму. На мосту його зустріли, йому 23 роки, і повернули його назад. Вона в шоку, не знає, що робити. Кримський міст закритий для чоловіків, - сказав співрозмовник агентства.

Як повідомляли QIRIM.News, Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева під час брифінгу звернулася до громадян України в окупованому Криму із закликом саботувати мобілізацію, оголошену країною-агресором РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, кроком відчаю назвав лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі агентству мобілізацію, яку оголосила РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня Президент РФ Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію у Росії.