В окупованому Криму відкрили фестиваль під час пандемії — і закрили через наркотики

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Липня 2021, 16:24
Ірина Требунських
31 Липня 2021, 16:24

В тимчасово окупованому Росією Криму, попри значний ріст кількості захворювань на COVID-19, проводили музичний фестиваль Z-City. Як передає прокремлівське видання «РІА новини», так звана «поліція» виявила випадки незаконної реалізації наркотиків.

Фестиваль Z-City розпочали 30 липня в селі Попівка Сакського району і планували проводити його до 8 серпня. Окупаційні силовики приїхали після численних скарг місцевих мешканців на недотримання учасниками і організаторами заходу карантинних заходів і гучну музику.

Крім порушення санітарно-епідеміологічних правил, «поліцейські» виявили факти незаконного збуту наркотичних засобів і їх споживання, розпивання алкоголю у громадських місцях, дрібне хуліганство тощо, — йдеться у повідомленні.

У свою чергу організатори фестивалю запевнили, що на території у 14 гектарів не працював головний танцпол, всі локації були невеликі і без масового скупчення людей. Також вони розповіли, що на фестиваль увірвався ОМОН.

Щодо організаторів винесли «офіційні застереження про неприпустимість дій, які створюють умови для вчинення правопорушень». Минулоріч в Попівці також намагалися провести цей фестиваль попри епідемію COVID-19, але відмінили через скарги мешканців села.

В селі Попівка з 2001 року проводили один з найвідоміших фестивалів електронної музики у східній Європі «Республіка Казантип». У 2013 році фестиваль був проведений у Криму востаннє. Після окупації Криму Росією проведення фестивалю на півострові стало неможливим.

Раніше окупанти оголосили, що винна у поширенні ковіду в Криму начебто «робота розважальних закладів на узбережжі в нічний час», а не туристи з території Росії, яких пропускають до окупованого півострова без будь-яких перевірок та ізоляції.

Як повідомляли «Кримські новини», за останній тиждень в тимчасово окупованому Росією Криму «влада» заявила загалом про 3862 нових випадків захворювання на COVID-19. Це на 119 випадків більше, ніж за тиждень до цього.