В окупованому Криму викрали 20-річного кримського татарина

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
14 Серпня 2022, 18:17
Ярослава Саєнко
14 Серпня 2022, 18:17

В окупованому Криму викрадено 20-річного кримського татарина Аппаза Куртамета. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Ось уже 22 (!) дні як немає звісток про громадянина України, мешканця сел. Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області Аппаза Куртамета, 2002 року народження, кримському татарині, — написав Чубаров.

У повідомленні йдеться, що Аппаз Куртамет вирушив 23 липня 2022 року з селища Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області до Криму, до родичів. Відомо, що він прибув на КПВВ «Чонгар», який продовжує діяти з кримського боку адміністративної лінії між окупованими Кримом та Херсонською областю. Тут зв'язок Аппаза Куртамета із родичами перервався.

На другий день, 24 липня, на телефон матері Аппаза Куртамета зателефонував невідомий і повідомив їй (мовляв, на прохання Аппаза), що її син затриманий під час проходження контролю документів на КПВВ "Чонгар". Численні спроби матері Апаза Куртамета з'ясувати подальше місцезнаходження сина ні до чого не призвели. При цьому інформація, яка на сьогодні відома матері Аппаза, має вкрай суперечливий характер, — зазначив Чубаров.

Так, різними неофіційними каналами повідомляється, що Аппаз міститься в Сімферопольському СІЗО, але на офіційні звернення адміністрація СІЗО пояснює, що у них заявлена ​​особа не значиться.

Голова Меджлісу повідомив, що заперечує свою причетність до зникнення Аппаза Куртамета та окупаційне «управління ФСБ росії по республіці Крим та місту Севастополю».

Не деталізуючи зараз багато іншої інформації, яка стала відомою нам у ході пошуків місцезнаходження Апаза Куртамета (всьому свій час), у нас є всі підстави стверджувати, що громадянин України, двадцятирічний Аппаз Куртамет було затримано 23 липня 2022 року на КПВВ «Чонгар» і з 24 липня 2022 року незаконно утримується ФСБ РФ, - повідомив Чубаров.

Також повідомляється, що злочинне приховування ФСБ-шниками місцезнаходження Апаза Куртамета від його матері та інших родичів протягом 22 днів свідчить про безпрецедентний тиск на молоду людину в цілях, відомих лише російським спецслужбам

Раніше в Криму викрали активіста Ролана Османа.