В окупованому Криму вже кілька діб шукають кримського татарина Таїра Сейдаметова: невстановлені особи вивезли його у невідомому напрямку

Новини України та світу
Ліна Тимошина
20 Березня 2023, 08:39
Фото: сторінка Facebook Elmaz Qirimli
Ліна Тимошина
20 Березня 2023, 08:39

17 березня у Сімферопольському районі в селі Укромне окупованого Криму невстановлені особи у цивільному одязі вивезли 29-річного кримського татарина Таїра Сейдаметова у невідомому напрямку. Жодних документів йому не пред'явили.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» із посиланням на його сестру Фатіму Сейдаметову.

Зазначається, що молодик чоловік у цей час перебував у гостях у родичів. За деякий час до того, що сталося, родичі Сейдаметова помітили за ним стеження.

17 березня, десь близько 5-6 години вечора, Таїр поїхав у гості до двоюрідного брата в село Укромне. Там він пробув якийсь час і під'їхала автівка, двоюрідний брат помітив, що одна легкова автівка, позашляховик, дуже довго стоїть біля дороги і він звернув на неї увагу. Таїр не звернув увагу. Коли брат сказав, що зазвичай машини так довго не стоять, відразу під'їхала «Газель» біла, тонована, там було 6-7 осіб. Вийшов двоюрідний брат і вони йому сказали: «Поклич Таїра». Спершу він не хотів відповідати. У результаті вони сказали, що знають, що Таїр там, вони докази пред'явили і Таїр вийшов. Вони переконалися, що це він, посадили його в машину, - розповіла родичка.

Близько опівночі Таїр Сейдаметов зателефонував матері, повідомивши, що «поїхав до Севастополя з ночівлею та вранці буде». Однак досі він додому так і не повернувся. Жодних звісток про його місцеперебування немає.

Близькі кримського татарина написали заяву до управління ФСБ. Співробітники "правоохоронних органів" повідомили, що вона розглядатиметься протягом місяця. У черговій частині пояснили, що не мають інформації про дії оперативних служб.

Окрім цього родина звернулася із заявою до "МВС міста Сімферополя". На їхній запит приїхали співробітники окупаційної поліції, які взяли у них відповідні свідчення та прийняли заяву.

При цьому вони повідомили, що протягом 48 годин Сейдаметова можуть утримувати, призначити "суд" і тільки потім повідомити батьків затриманого.

Фатіме Сейдаметова сказала, що планує щодня писати заяви, доки не дізнається, де перебуває Таїр Сейдаметов.

Станом на 19 березня "правоохоронні органи" не дали родичам відповіді на звернення і не повідомили, де він перебуває.