В окупованому Криму з кранів тече синя вода і рідина з вигрібних ям

Новини
Хельга Полтавка
14 Вересня 2020, 19:09
Хельга Полтавка
14 Вересня 2020, 19:09

В окупованому Криму з 7 вересня діє жорсткий режим обмеження подачі води. Як повідомив гендиректор «Вода Криму» Володимир Баженов, у багатоповерхівках Сімферополя днями промивали системи холодного водопостачання і системи фільтрації.

Критична ситуація склалася на вулиці Чонгарській — мешканці будинків у цьому районі почали скаржитися, що з кранів полилися нечистоти. Виявилося, що була порушена цілісність відведення, і в систему потрапив вміст вигрібних ям.

Баженов розповів, що подачу води на Чонгарській відключили. Проблему обіцяють вирішити, але зауважив, що таке буде траплятися постійно.

У п'ятницю ввечері ми промили останні адреси. На жаль, час від часу з труб водоводів відбуваються викиди. Вранці промили фільтр, він був чистим, а до вечора знову підігнав потік брудної води. У стані промивки фільтрів ми будемо знаходитися практично постійно, — пояснив керівник підприємства.

В одному з багатоквартирних будинків окупованого Сімферополя на вулиці Кримських партизан з кранів потекла блакитна вода, про це пише на своїй сторінці у Facebook кримчанка.

"Автомийка в кожну квартиру! Ось думаю, може припинити купувати хімію додому, вона тепер безпосередньо з крана йде", — жартує жінка.

За її словами, таке явище вона спостерігає вже вдруге. Перший раз днями з крану текла блакитна вода.

У соцмережі припустили, що до системи міг потрапити мідний купорос або миюча рідина, яку комунальники занадто щедро витратили для промивання системи водопостачання.

На підприємстві "Вода Криму" повідомили, що блакитний колір води пояснюється, можливо, технічною несправністю.

В "адміністрації" Сімферополя уточнили, що на місце комунальної аномалії виїхав профільний віце-мер, який незабаром доповів про причини НП.

Проблема виникла через неправильне підключення побутової техніки в систему водопостачання будинку без використання зворотного клапана. На четвертому поверсі у людини підтягувало воду з бачка, куди він кидає дезінфікуючу таблетку, — зазначив представник "адміністрації" Андрій Черниченко.

Профільні фахівці дали докладні роз'яснення громадянам для уникнення в подальшому подібних проблем.

Раніше сімферопольці масово скаржилися, що після введення обмежень з кранів йде або іржава, або брудна вода.

У свою чергу, російський "глава" Криму Сергій Аксьонов порекомендував керуючим компаніям організувати промивання внутрішньобудинкових мереж водопостачання.

«Кримські новини» публікували пояснення лідера кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи Джемілєва, що вода в незаконно анексованому Росією Криму необхідна окупантам не для населення, а для забезпечення своїх військових містечок, для промисловості. 

За серпень в окупованому Криму пересохли п’ять річок, біля русел яких якраз розташовані військові сили держави-окупанта.