В окупованому Криму знищують рідкісний ялівець

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 10:20
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 10:20

Браконьєри на території окупованого Криму знищують рідкісний ялівець, занесений у Червону Книгу АРК.

Дерева вирубують, бо вони є цінним матеріалом для виготовлення сувенірів, які під час курортного сезону продаються туристам, повідомляє Depo.Крим.

Згідно з повідомленнями окупантів, нещодавно 45 дерев ялівцю дельтовидного вирубили на території Севастополя в межах заказника "Байдарський". За результатами перевірки окупаційної Севастопольської міжрайонної природоохоронної прокуратури порушено дві кримінальні справи за фактами незаконного вирубування дерев.

Також близько 300 рослин вирублено в околицях селища Сахарна Головка.

Окупаційні депутати законодавчих зборів Севастополя намагалися ввести адміністративну відповідальність за продаж сувенірів з ялівцю, але окупаційна прокуратура виступала проти.

«Запровадити обмеження продаж сувенірів з певних видів рослин, як з'ясувалося, можна лише за умови їх перебування у Червоній книзі Росії – охоронного статусу у суб'єкті цього недостатньо. При цьому контроль продажу подібної продукції в місті ведеться»- йдеться у повідомленні відомства.

Тим часом, на окупованому півострові у Фороському парку-пам'ятнику садово-паркового мистецтва знищують дерева, яким 350 років. Це — тис ягідна, аборигенна реліктова рослина, яка належить до рідких видів, що зникають. Тис занесено до Червоної книги. Як повідомляють екоактивісти, також планується знищити інші дерева, які в парку позначені стрічкою.