В окупованому Севастополі росіяни відкрили курси початкового військового вишколу для дітей, - Лубінець

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Березня 2023, 10:20
Дмитро Лубінець, Фото: Media Center Ukraine — Ukrinform
Ліна Тимошина
16 Березня 2023, 10:20

У школі окупованого Севастополя росіяни відкрили курси початкового військового вишколу для дітей.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram-каналі "Омбудсман Лубінець Дмитро", з посиланням на спікера так званого парламенту окупованого Криму.

На оприлюдненому Омбудсменом відео — кадри того, як в одній зі шкіл в окупованому Севастополі росіяни відкрили курси початкового військового вишколу для дітей. До того ж не лише для школярів, а й для вихованців дитсадка.

Діти і зброя. Цивілізований світ запитає: «що може бути більш непоєднуване?». Росія відповість, що це норма і продовжить з садочка навчати дітей розбирати автомат, - зауважив Лубінець.

На цих курсах діти займаються стройовою підготовкою, єдиноборствами та навчанням поводження зі зброєю.

Правозахисники підкреслюють, що у Криму з початку окупації вирощують молоду армію, готову вбивати та вмирати за росію.

Підтвердженням цьому є рух «Юнармії», який почав діяти на території Криму з 2014-го року. А, як відомо, серед молодих російських солдатів, які воюють і гинуть в Україні, багато тих, хто ще у школі виховувався в цій же «Юнармії», - наголосив Омбудсмен.

До того ж, за його словами, і нині є інформація про те, що в росії з вересня змінять шкільну програму, додавши новий навчальний предмет «Навчальну воєнну підготовку».

Весь світ знає, що діти – це майбутнє нації. Однак яким може бути майбутнє, якщо у росії постійно на порядку денному культ війни?, - написав Лубінець.

Як повідомляли QIRIM.News, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв розповів, що окупанти в Криму намагаються героїзувати ліквідованих на війні в Україні своїх солдатів, аби мілітаризувати суспільство на півострові. Зокрема, складають про них вірші, які вивчають діти. Старші діти пишуть листи до військових рф і вчаться стріляти.