В окупованому Сімферополі утримуються від 100 до 150 викрадених цивільних жителів Херсонської та Запорізької областей, - ГО «Кримська ідея»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Січня 2023, 14:52
Фото: громадське об’єднання “Кримська ідея"
Ліна Тимошина
17 Січня 2023, 14:52

Тільки в окупованому Сімферополі утримуються від 100 до 150 цивільних жителів Херсонської та Запорізької областей.

Про це повідомляє громадське об’єднання “Кримська ідея" на сторінці у Фейсбук.

За оцінками експертів "Кримської ідеї" тільки у Сімферополі утримуються від 100 до 150 мирних жителів Херсонської та Запорізької областей, яких викрали та тривалий час безправно утримують у місцях позбавлення волі в умовах "інкомунікадо". Крім того, ув'язнення перебуває від 100 до 140 (залежно від методики оцінки) кримських політв'язнів, - йдеться у повідомленні.

В об'єднанні наголосили на нобхідності звільнення цивільних осіб, які опинилися в полоні після початку повномасштабного вторгнення, а також кримських політв'язнів.

Триетапний план гуманітарних дій, запропонований офісом турецького омбудсмена має включати заходи, пов’язані з долею цивільних осіб, які на сьогодні є фактично заручниками. Міжнародні інститути прав людини також мають публічно виступити з підтримкою питання необхідності роботи зі звільнення цих людей, - йдеться у заяві.

Як повідомляли QIRIM.News, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець після триденних перемовин в Анкарі з російською стороною за участі турецького омбудсмена Шерефа Малкоча розповів про роботу над створенням гуманітарного коридору для повернення полонених.