В окупованому Сімферополі вночі з ізолятора випустили Ескендера Ахтемова

Новини України та світу
Алла Трапезова
15 Вересня 2021, 11:40
Алла Трапезова
15 Вересня 2021, 11:40

Кримського татарина, батька затриманого Азіза АхтемоваЕскендера Ахтемова зустріли після 10 діб арешту в ізоляторі тимчасового утримання в окупованому Сімферополі.

Час перебування в ІТТ Сімферополя на бульварі Франка, 44, згідно постанови так званого Київського районного суду, минув о 00:30 ночі. На зустріч з Ескендером прийшли родичі та активісти.

Ахтемов розповів про події пам'ятної ночі 4 вересня. За його словами, о першій годині ночі зателефонувала його невістка і сказала, що у них був обшук.

«Я під'їхав, забрав до себе додому. Після чого я шукав, де син, дзвонив в МВС, прокуратуру, ФСБ, всі сказали, що в них сина немає. На наступний день, 4 вересня вранці, я побачив машини, вони були без номерів, мікроавтобус Volkswagen», – розповів Ахтемов.

Далі, за його словами, він з адвокатами попрямували до будівлі ФСБ.

«Нам сказали, що сина мого, Асана і Нарімана Джеляла в цій будівлі немає. Після цього ми написали заяву про зникнення наших дітей. Після чого знову повернулися в ФСБ і чекали відповіді про наших рідних», – повідомив Ахтемов.

Він зазначив, що до кримських тара, які знаходились під будівлею під'їхав автобус, в яких загнали всіх активістів. Ахтемов добу пробув у ізоляторі, після чого відбувся «суд» і йому дали 10 діб адміністративного покарання за те, що вимагав повідомити, де знаходиться син.

«Вдячний співвітчизникам, які прийшли мене підтримати», – додав Ескендер Ахтемов.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а згодом викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Більше доби про їхні долі нічого не було відомо.

Більше 50 людей, серед них родичі, журналісти і адвокати, прийшли до будівлі ФСБ з вимогою дати інформацію про затриманих. Згодом бійці ОМОНу затримали їх, звинувачуючи в непокорі поліції і невиконанні правил поведінки при надзвичайних ситуаціях. На затриманих завели адміністративні протоколи. Пізніше всіх відпустили.

Братів Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинувати у причетності до підриву газогону у селі Перевальному Сімферопольського району. Проти Ахтемових застосували тортури. Усі вони заарештовані до 4 листопада.