В ООН оприлюднили доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

Новини України та світу
Рустем ХалиловQHA media
05 Вересня 2019, 10:16
Рустем ХалиловQHA media
05 Вересня 2019, 10:16

Організація Об'єднаних Націй на своєму офіційному сайті оприлюднила доповідь генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша про порушення прав людини в окупованому Росією Криму.

Доповідь представлять 23 вересня на 74-й сесії ООН, передає Укринформ.

У висновках і рекомендаціях доповіді ООН про стан справ з правами людини в Криму йдеться, що за звітний період організації "не вдалося знайти взаємоприйнятної формули для забезпечення доступу Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Крим".

Також у доповіді міститься заклик до Росії виконати усі свої зобов'язання з дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права.

"Не менш важливо забезпечити ефективне розслідування усіх тверджень про жорстоке поводження, тортури, і насильницькі зникнення в Криму, а також забезпечити, щоб права на свободу вираження поглядів, мирних зібрань, асоціації, думки, совісті та релігії могли здійснюватися будь-якою особою або групою осіб в Криму без будь-якої дискримінації за будь-яких підстав", — йдеться у висновках і рекомендаціях доповіді ООН.

Владі Російської Федерації пропонується поважати право на мирні зібрання і зняти обмеження, впроваджені відносно кримськотатарської громади, включаючи заборону на діяльність Меджлісу, з метою збереження її представницьких інститутів.

Окрім того, владі Російської Федерації необхідно забезпечити доступність освіти українською мовою.

Фото: censor.net

У лютому 2019 року Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні констатувала, що в Криму ведеться боротьба з придушення будь-якої незгоди і критичних поглядів.

Окрім того, в Криму суттєво обмежене право на віросповідання, особливо у кримських татар. Також на півострові обмежується свобода слова шляхом неправомірного використання Росією антитерористичного законодавства.

Як писало QHA media, тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко на засіданні Радбезу ООН розповів про переслідування на окупованих Росією українських територіях віруючих усіх конфесій і віросповідань, окрім Московського патріархату. Він також зазначив, що в Криму відібрали у Православної церкви України храм у Сімферополі.