В ООН Зеленський закликав світ допомогти звільнити в'язня Кремля Нарімана Джеляла

Новини України та світу
Анна Артемова
23 Вересня 2021, 00:11
Анна Артемова
23 Вересня 2021, 00:11

Міжнародна спільнота має сприяти звільненню першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, який став політичним в'язнем Кремля. До цього Президент України Володимир Зеленський закликав у своїй промові на 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Я дуже розраховую на підтримку міжнародної спільноти, кожного з вас, у цьому питанні, в питанні його звільнення та звільненні 450 українців, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях України, - сказав президент.

Він запросив країни приєднатися до спільної праці як учасників “Кримської платформи” і засудити окупацію, бо це питання не лише безпеки України, а й всього світу.

Бо в світі більше ніхто не почуває себе в безпеці, підкреслюю, ніхто не почуває себе в безпеці і не може сховатися за міжнародним правом як за кам'яною стіною, - зазначив Зеленський.

Нагадаємо, 4 вересня співробітники ФСБ затримали першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла. Його звинувачують у скоєнні диверсії. 22 вересня додали ще одну статтю - незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи. В Україні такі дії окупантів назвали помстою за участь у саміті "Кримської платформи" і почали розслідування незаконного затримання.