«В останній десятці». Рівень доходів кримчан як у гірших регіонах Росії

Новини
Асіф АлієвQHA
08 Липня 2019, 11:45
Асіф АлієвQHA
08 Липня 2019, 11:45

Анексований Крим увійшов до десятки регіонів з найнижчими доходами.

Про це свідчать результати дослідження експертів РИА Новости.

За даними агентства, співвідношення доходів кримчан до фіксованого набору знаходиться на рівні 1,17 (75 місце в рейтингу з 85-ти). Частка населення, що знаходиться за межею бідності та крайньої бідності, за оцінками експертів, в Криму становить відповідно 17,2% та 2,3%.

За цими показниками Крим можна порівняти з такими російськими аутсайдерами, як Тива, Калмикія, Інгушетія, Чувашія та інші.

А ось перший щабель у рейтингу посідає Ямало-Ненецький автономний округ, де доходи більш ніж утричі перевищують номінальну вартість фіксованого набору (3,05). Далі розташувалися Ненецький (2,9), Чукотський автономні округи (2,38), Магаданська область (2,27) і Ханти-Мансійський автономний округ — Югра (2,14).

До першої десятки також входять: Сахалінська область (2,14), Москва (2,07), Московська область (2,02), Санкт-Петербург (1,93) і Республіка Татарстан (1,93).

Автори рейтингу використовували співвідношення медіанних середньодушових місячних доходів населення до вартості фіксованого набору товарів і послуг в кожному регіоні у 2018 році. Медіана — рівень, при якому рівно половина жителів має доходи вище нього, а друга половина — нижче. Додатковими показниками є частка населення за межею бідності та за межею крайньої бідності.

Раніше керівник «Кримстату» Ольга Балдіна повідомила, що середньомісячна зарплата і доходи населення в анексованому Криму нижчі загальноросійських показників. За її словами, якщо грошові доходи населення Росії в середньому становлять 32,6 тисячі рублів, то в Криму — 22 тис. руб.